TVOJA ŠKOLA ŠITIA 

Videá o základoch šitia z pohodlia vášho domova

Mlilé dámy, ak sa chcete venovať šitiu, mali by ste v prvom rade zvládnuť základy. Pripravila som pre vás sériu krátkych videí, v ktorých sa dozviete množstvo dôležitých informácií, rád a tipov. Po ich vzhliadnutí budete mať na čom stavať a  spoločne sa vydáme na cestu od jednoduchších vecičiek k zložitejším projektom.Teším sa, ako spolu objavíme tajomstvá šitia.

AKO NA STRIHY - 1. ČASŤ

Pozrite si video o tom, ako si obkresliť strih z časopisu. Strihy sú základ hlavne pri šití konfekcie a netreba sa im vyhýbať. V návode je prvá časť o tom, ako sa dá použiť strih a ako ušiť podľa neho napríklad aj vaše vysnívané šaty 🙂

AKO NA STRIHY - 2. ČASŤ

Určite ste už zistili, že strihov sa netreba báť, tak keď už máte svoj model vybratý a strih obkreslený, poďme ho spoločne preniesť na látku a vystrihnúť !

POMÔCKY NA STRIHANIE

 Video o tom, aké sú najčastejšie používané pomôcky na strihanie, prípadne rezanie látok. Poznáte všetky ? A ktorá je vaša najobľúbenejšia? Ja nedám dopustiť na ... viac vo videu.

POMÔCKY NA RUČNÉ ŠITIE

Pri šití sa určite stretnete s ručným šitím a stehovaním, ktoré by ste nemali nikdy zanedbať. Dnes si  pozrite, aké sú najzákladnejšie pomôcky na ručné šitie a stehovanie. A viete čo je stehovka ?

SKRYTÝ MATRACOVÝ STEH

Ak šijete kabelku či tašku s podšívkou, budete potrebovať zašiť otvor, cez ktorý obrátite kabelku na lícovú stranu. Aby steh nebolo vidno, zvoľte namiesto klasického strojového tento jednoduchý typ skrytého stehu.

ŠITIE NA STROJI - PRÍPRAVA STROJA

Pretrhnutá nitka ? Zlomená ihla ? Už nikdy viac ! toto video je o tom, ako si správne pripraviť a nastaviť svoj šijací stroj tak, aby ste šili rýchlo a kvalitne. Správne nastavenie vášho stroja je jeden zo základných predpokladov pre radosť zo šitia.

ŠITIE NA STROJI - ROVNÉ LÍNIE

Videonávod určený nielen pre začiatočníčky. Ako sa naučiť najpoužívanejší steh ľahko a rýchlo ? V tomto videu vám to ukážem. Veď nie je nič horšie, ako keď hotový projekt "zdobí" škaredý steh. 

ŠITIE NA STROJI - OBLÉ LÍNIE

Po zvládnutí rovných, priamych línií, je čas vyskúšať si šitie oblých línií, ktoré nie je o mnoho zložitejšie. Ak chcete dosiahnuť skvelý výsledok, je potrebné len začať, skúšať a opakovať, až kým nebudete úplne spokojné. Je to také jednoduché.

VÝSTUHOVÉ MATERIÁLY

Video nielen pre začiatočníčky. V tomto videu Vám predstavím najpoužívanejší výstuhový materiál, VLIZELÍN. Ak chcete vedieť ako ušiť váš projekt bez toho, aby stratil svoj tvar, je toto video určené práve vám.

POUŽÍVANIE VÝSTUHOVÝCH MATERIÁLOV

Niekedy šitiu niečo chýba a výrobok stráca svoj tvar. Keď však chcete vedieť, ako ušiť výrobok, ktorý bude držať svoj tvar a bude trvácny, určite použite lepivú výstuž - vlizelín. Ako ho správne použiť a prižehliť Vám predstavím v tomto videu, ktoré je tiež časťou mojej školy šitia.

                           UČTE SA NA CHYBÁCH INÝCH           A ŠETRITE TAK SVOJ ČAS