Volám sa Katarína Berceli Olesová a naučím vás šiť ! Šitiu sa venujem už niečo viac ako 20 rokov. Študovala som na strednej priemyselnej škole odevnej, kde som štyri roky zdokonaľovala svoje zručnosti v šití ale aj textilnej tvorbe. Šitie, to je aj tvorba návrhov, technologických postupov, strihov.  Strednú školu som si vedome vybrala, nebola to len z núdze cnosť a naozaj si ju užila. Som vďačná rodičom, že ma netlačili na gymnázium, ale vypočuli moje  sny a túžby. Na škole to nebolo len štúdium, či prax šitia, ale aj všetky ostatné predmety týkajúce sa šitia a tvorby. Technológia, kde iné dievčatá mali veľké problémy, bola pre mňa niečo, kde som mohla nielen tvoriť, ale to, čo som vedela ušiť s ľahkosťou som premenila do slov. Na maturity, kde sme vytvorili celý projekt, od návrhu, strihov, technologických postupov až po samotnú realizáciu projektu som sa naozaj tešila a užívala si ju. Dokonca som s ľahkosťou pomáhala aj slabším spolužiačkam. A robilo mi to radosť.

_mg_4747-kopiaAko vysokú školu som si však vybrala učiteľstvo, ktoré ma vždy priťahovalo. A hoci si niekto mohol myslieť, že svoj šijací stroj zabalím a odložím, ja som sa ho nevzdala. Ostal mojím spoločníkom a vždy som sa tešila na chvíle tvorenia. Po skončení vysokej školy som odišla do zahraničia. A ani tam som dlho neostala bez tvorenia a zakúpila som si stroj. Možno nie najlepší, ale ja som mohla opäť tvoriť. Tam som sa začala venovať  šitiu nových projektov okrem konfekcie, ako patchworku a kabelkám. Bývala som s priateľmi v malom byte, chodila do práce, ale vždy som si našla čas a hlavne miesto na šitie.  A hoci som sa nikdy nezamestnala ako krajčírka, či odevná návrhárka, šitiu som sa stále venovala a zdokonaľovala svoje zručnosti. S nástupom internetu som hľadala nové a nové inšpirácie na rôznych, prevažne zahraničných weboch. Od šitia konfekcie som postupne prešla aj ku šitiu veľkých patchworkovách diek, šitiu kabeliek, či iných doplnkov do domácnosti. Každý jeden projekt som brala ako výzvu a každým novým projektom som si dopĺňala vedomosti a skúsenosti zo strednej školy. Neskôr som začala svoje výrobky predávať a tiež som šila na zákazku. Mnohokrát som hľadala nové informácie a inšpirácie na internete, hlavne youtube. Našla som mnoho informácii ,ale nie vždy spĺňali moje požiadavky. Často krát som bola tiež sklamaná z časopisov o šití, kde postupy pre šitie rôznych projektov neboli napísané dostatočne zrozumiteľne. Uvedomila som si, že ak nie sú napísané zrozumiteľne pre mňa, ako môžu byť pochopiteľné pre začiatočníkov alebo ľudí, ktorí sa nikdy technologickým postupom nevenovali? Preto vždy, keď ma niekto oslovil, že sa chce naučiť šiť, dostal rady vychádzajúce z mojich skúseností. Neskôr som akosi prirodzene získala študentky šitia, ktoré chceli, aby som ich naučila šiť. Učeniu šitia som sa venovala ako koníčku až som sa rozhodla, že svoje vedomosti, skúsenosti a zručnosti by som chcela posunúť ďalej. Páči sa mi, keď vidím ako moje študentky samé šijú a ako sa delia o svoje úspechy. Rozhodla som sa posunúť ďalej moje know-how.

Chcem aby všetci, ktorí sa chcú naučiť šiť mali prístup ku kvalitným informáciám, ku kvalitne spracovaným postupom, aby si mohli pri šití vytvoriť postup a robili tak pozitívnu reklamu šitiu. Nemám rada odfláknutú prácu a to chcem učiť aj vo svojich tutoriáloch a kurzoch.

CHCEM, ABY STE SA PO POZRETÍ VIDEA, ALEBO PO ABSOLVOVANÍ KURZU NAOZAJ NAUČILI SAMOSTATNE ŠIŤ.

Chcem, aby ste boli schopné zvládnuť aj náročnejšie detaily a neskôr ich považovali  za jednoduché. Mojou víziou je vytvoriť Školu šitia, kde vo videách, tutoriálochčlánkoch priblížim jednotlivé kroky šitia, a naučím vás šiť. Zároveň chcem podporiť vašu kreativitu a vy sa nielen naučíte šiť, ale jednotlivé postupy budete vedieť použiť aj pri iných projektoch. Zároveň vás chcem povzbudiť, aby ste sa nevzdávali a aj keď sa vám  nie vždy podarí dokonalý výsledok, stále pokračovali ďalej a tvorili.

vaša Katka

  Dámy, ktorým pomohli moje skúsenosti  


Hodiny šitia s Katkou boli veľmi príjemné a prínosné! Za relatívne krátky čas ma naučila toho veľa. Je vecná, presná, veľmi precízna a prísna. Nezanedbá žiaden detail, čo je pri šití dôležité. Vie človeka poriadne motivovať. 🙂

Zlatk Campillomaminka na materskej

Katka je skvelá učiteľka, som rada, že som sa zverila do rúk práve jej. Na e-book som sa tešila a nakoniec som bola milo prekvapená z vecí, ktoré som sa dozvedela.

Marcelka

Rada ocením každú informáciu o šití a kedže nie som až tak flexibilná, tento Katkin nápad sa mi veľmi páči. Nikam nemusím chodiť a šiť sa učím pekne pomaly doma.

Inka Gregušoviehlavne maminka
chcete sa naučiť šiť ?

Milé dámy

 stiahnite si úplne zdarma môj e-book

a ušetrite tak svoj čas

10 KĽÚČOVÝCH CHÝB,KTORÉ Z KRÁSNEHO PROJEKTU UROBIA HANDMADE HRÔZU