AKO UŠIŤ VANKÚŠIK V TVARE ZVIERATKA

Dnes som si pre vás pripravila foto návod, ako ušiť detský vankúšik v tvare zvieratka. Vybrala som líštičku, ktorú má rado snáď každé dieťa.

Na ušitie takéhoto detského vankúšika budeme potrebovať :

Dva obdĺžniky z flísu líščej farby v rozmere 45 x 35 cm, dva obdĺžniky zo svetlej bavlnenej látky v rozmere 15 x 40 cm, dva obdĺžniky z tmavej bavlnenej látky 20 x 20 cm, dostatočné množstvo polyesterovej výplne do vankúšov a strih, ktorý si môžete stiahnuť TU.

Podľa strihu si vystrihneme, prípadne vyrežeme všetky diely našho budúceho vankúšika.


Takto vyzerajú všetky vystrihnuté diely pohromade : predná a zadná časť hlavy, dve ušká z tmavej látky, dve ušká zo svetlej látky, dva diely brady, dve očká a noštek.


Strih už zahŕňa prídavky na švy a značky, podľa ktorých budete prišívať ušká a bradu. Tie prenesieme na predný diel hlavy, spolu šesť značiek.

Na predný diel hlavy prišpendlíme hlavu podľa značiek. Bradu budeme našívať na hlavu hustým cik-cakom v hornej časti brady. Pri šití cik-cakom si dávame pozor, aby ihla obaľovala látku z pravej strany. Ďalej si musíme dať pozor na to, aby sme látku nenaťahovali/kedže flís ma tendenciu sa naťahovať/a snažíme sa dodržať pravidelný steh.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po našití brady celý predný diel prežehlíme. Teraz ideme našívať nos a oči. Najprv nos priložíme asi 3/4 centimetra od spodného okraja hlavy a premeriame si aby bol presne v strede, následne ho prišpendlíme. Podobne postupujeme aj pri očiach. Na tvárovú časť ich prišpendlíme asi v mieste, kde sa oči zvyknú nachádzať a premeriame si rovnaké vzdialenosti po oboch stranách. Noštek a oči tiež prišijeme cik-cakovým stehom a znova dbáme na to, aby bol steh pravidelný a obaľoval hrany látky.

  

 

 

 

 

 

 

Ďalej si pripravíme ušká tak, že priložíme svetlé uško na tmavé lícom k lícu a spolu ich zošpendlíme. Budeme ich zošívať na šírku pätky po obvode. Spodnú stranu uška nezošijeme. Začneme šiť z pravej strany. Na vrchole uška sa otočíme na zapichnutej ihle a došijeme až po spodok. Dávame si pozor a nešijeme cez špendlíky, aby sme si nazatupili ihlu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zošití ušiek spolu, odstrihneme kúsok látky v tej hornej časti na špici.

Ušká potom niekoľko krát nastrihneme v oblúkoch. Striháme vo vzdialenosti jeden a pol až dva centimetre a toto nastrihnutie nám pomôže uško pekne obrátiť na lícovú stranu.

Potom uško obrátime na lícovú stranu, rohy pekne vytlačíme a následne prežehlíme.

V ďalšom kroku uši prišpendlíme na hlavu. Robíme to tak, že uško najprv prehneme na polovicu, potom v ohybe priložíme na značku podľa fotiek a prišpendlíme. Ucho budeme našívať na šírku pätky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po našití ušiek zkompletizujeme hlavu tak, že priložíme zadný diel hlavy na predný lícom k lícu. Diely spolu zošpendlíme a budeme zošívať na šírku 3/4 centimetra. V spodnej časti hlavy si nezabudneme vynechať pár centimetrový otvor, cez ktorý budeme hlavu obracať na lícovú stranu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zošití oboch častí hlavy spolu, urobíme nástrihy po celom obvode hlavy podobne ako sme to urobili pri uškách. Vďaka nim bude hlava po obrátení na lícovú stranu pekne oblá.

Cez vynechaný otvor hlavu obrátime na lícovú stranu. Po obrátení hlavy na lícovú stranu ju násladne prežehlíme. Pri tom si dávame pozor na teplotu.

Rovnako si predžehlíme otvor, cez ktorý budeme teraz hlavu vypĺňať polyesterovou výplňou do vankúšov.

Po vyplnení hlavy vynechaný otvor zašijeme skrytým matracovým stehom. Video návod ako šiť skrytým matracovým stehom nájdete TU.

Náš vankúšik v tvare líštičky máme konečne hotový. Je samozrejme na vás, aké zvieratko si ušijete. Fantázii sa medze nekladú. Verím, že takýto vankúšik poteší každé dieťa.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Stiahnite si zadarmo e-book

    10 KľÚČOVÝCH CHÝB, KTORÉ Z KRÁSNEHO PROJEKTU VYTVORIA HANDMADE HRÔZU

  • kategórie
  • Najnovšie články